Jemný ženský gél alebo starostlivosť o intímne partie

DSCF9405-2
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

S nepohodlím v intímnych partiách sa stretla takmer každá žena. Tieto situácie sprevádzajú nepríjemné pocity, svrbenie a majú tendenciu sa opakovať. V tomto blogu sa zameriame na to, ako sa vhodne starať o intímne partie, ale aj o tom, prečo je výber správneho intímneho gélu tak dôležitý.

Intímna hygiena

Hygiena v intímnej oblasti je nesmierne dôležitá. Veľa žien ešte stále na intímnu hygienu používa bežné sprchové gély, či mydlá, čo nie je správne. Tieto produkty majú vyššie PH (najmä tuhé mydlá) a tým pádom nie sú vhodné pre citlivé vaginálne prostredie. PH vagíny má od 3,8-4,5 PH a preto by sa mala intímna oblasť umývať produktom špeciálne na to určeným, ktorý má kyslé PH. V prípade používania bežných sprchovacích produktov sa preto často stáva, že narušia PH vagíny, čo vedie k množeniu škodlivých baktérií a k možným následným infekciám. Stavte tak radšej buď na čistú vodu, alebo špeciálny intímny prípravok. Vhodné nie je taktiež príliš časté umývanie sa, 1-2 krát denne úplne postačí. Vyberajte si prírodné, na intímnu hygienu špacializované produkty, a skúste sa vyhnúť produktom obsahujúcim SLS (sodium lauryl sulfát), či umelej parfumácií.

Jemný ženský gél

Intímny gél (Jemný ženský gél Herbs by Hupka) som vytvorila ako jeden z úplne prvých mojich produktov. Pretože aj ja som mala zdravotné problémy, hľadala som alternatívne riešenia, a keďže mi žiaden produkt nevyhovoval, vytvorila som si vlastný. Pozrime sa bližšie na jeho zloženie:

AQUA, COCO-GLUCOSIDE( jemný tenzid-penič prírodného pôvodu), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE (pôvod z kokosového oleja- na zjemnenie), BENZYL ALCOHOL(súčasť konzervantu), CITRIC ACID (kys.citrónová na úpravu PH), XANTHAN GUM (na zahustenie produktu- vytvorenie gélovej štruktúry), URTICA DIOICA LEAF EXTRACT (extrakt zo žihľavy), ALCHEMILLA VULGARIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT (extrakt z alchemilky), LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT (extrakt z levandule), ACHILLEA MILLEFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT (extrakt z rebríčka), MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL (čajovníkový EO), ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL (rozmarínový EO), DEHYDROACETIC ACID (súčasť konzervantu), LIMONENE (prirodzená súčasť es.olejov).

Jeho základom je bylinný výluh, teda extrakt z týhto byliniek: Alchemilka/Žihľava/Rebríček a Levanduľa. Neobsahuje žiadne sulfáty, namiesto nich je použitý jemný tenzid- penič, Coco glukozid, ktorý je prírodného pôvodu. Má kyslé PH a je doplnený o esenciálne oleje čajovníka a rozmarínu. Práve čajovník sa vyznačuje antimykotickými účinkami. V géli sú používané vysoko kvalitné esenciálne oleje značky Florihana, ktoré sa destilujú vo Francúzsku a majú ECOCERT certifikát.

Gél je možné používať nie len pri problémoch, ale tiež preventívne. Je vhodný aj v tehotenstve, či po pôrode. Intímny gél sa stal absolútnym bestsellerom, čo sa týka mojej ponuky produktov, a je naň množstvo recenzií (nájdete ich na mojom Instagrame herbs_by_hupka).

Viac recenzií nájdete na mojom Instagrame herbs_by_hupka

Produkt je balený v skle a má objem 100ml. Vďaka mini pumpičke Vám toto balenie vydrží naozaj dlho, nakoľko na jedno umytie stačí naozaj málo). Ak by ste chceli byť viac šetrní, v Bratislave si viete gél za zvýhodnenú cenu aj dočapovať- napr. v Bezobalovo (blumentálska ulica) alebo v Mydlinke (Fresh market).

Počas výroby intímneho gélu

Fun fact: zo spätných väzieb od klientiek som sa dozvedela, že gél výborne vyčistí pleť, najmä aknóznu, a vraj je dobrý aj na vlasy 😀

Starostlivosť zvnútra

Okrem vonkajšej starostlivosti je vhodné sa pri opakovaných problémoch zameriať aj na vnútro. Vyvinula som preto aj ženské bylinné kvapky, ktoré obsahujú extrakt z Alchemilky, Rebríčka, Nátržníka, Hluchavky a Medovky. Môžu byť nápomocné pri opakovaných infekciách, na celkovú podporu funkcie ženských orgánov, či na zmiernenie PMS alebo pri bolestivej menštruácií.

Kvapky majú objem 30 ml a pri každodennom použití vydržia na obdobie cca 6 týždňov. Odporúčam používať naozaj poctivo, nakoľko bylinná liečba trvá o niečo dlhšie a treba byť pri nej trpezlivý. Vhodné je kvapkať 20-25 kvapiek ráno aj večer, ideálne do čaju z Alchemilky a Rebríčka. Pri bolestivej menštruácií môžete pár dní pred cyklom zvýšiť dávkovanie. V prípade opakovaných mykóz a infekcií veľmi odporúčam z vlastnej skúsenosti dodržiavanie stravy- vyhýbanie sa mliečnym jedlám, sladkostiam!, a vyprážanému…neverili by ste, čo dokáže takáto zmena spraviť. Ani ja som neverila, až dokým som to nezažila na vlastnej koži. Samozrejme, ako všetko ostatné, je to individuálne a nie som lekár 🙂 Kvapky nepoužívajte pri endometrióze (kvôli Alchemilke) a v tehotenstve (alkohol).

Kvapky nájdete buď samostatne, alebo vo zvýhodnenom sete spolu s Jemným ženským gélom.

Čo sa ešte dá?

Okrem výberu vhodného gélu, či úprave životosprávy, prípadne jedálnička, nezabúdajte tiež naozaj poctivo dodržiavať pitný režim. Ono viem, znie to ako klišé, ale je to naozaj tak, že aj v močovom mechúri sa môžu hromadiť baktérie a to najmä pri nedostatočnom močení, či zadržiavaní moču.

Tiež je vhodné zameriať sa na vhodný výber spodnej bielizne- tangá nie sú uplne skvelá voľba- a zvoliť látky z priedušného materiálu, napr. bavlna, alebo bambusové vlákna. Pozor tiež na mokré plavky 🙂

Jemný ženský gél alebo starostlivosť o intímne partie

Share this post with your friends

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Detox podľa TČM a Herbs by Hupka

Po zimných mesiacoch, ktoré patrili z pohľadu Tradičnej čínskej medicíny (TČM) najmä ľadvinám, a kedy sme uprednostňovali teplé, dlho varené jedlá, prichádza jar. Jar patrí z pohľadu teórie

Read More »

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.